جستجوی رویدادها
جستجوی پیشرفته
نوع رویداد:
تم وموضوع رویداد
تاریخ شروع از:
تاریخ شروع تا:
سطح برگزاری:
رده سنی جامعه مخاطبین:

عناوین و خلاصه رویدادها

1 شهریور - 31 شهریور    
هرمزگان - بندرلنگه - کیش

جشنواره و نمایشگاه لباس ایرانی

جشنواره و نمایشکاه لباس ایرانی که از تاریخ1403/06/01 لغایت1403/06/31 در جزیره کیش برگزار خواهد شد.

 • آموزشی
 • گردشگری
 • فرهنگی
 • سایر
1 مهر - 30 مهر    
هرمزگان - بندرلنگه - کیش

برگزاری مراسم اختتامیه مسابقه عکاسی با موضوع گردشگری ومحیط زیست

برگزاری مراسم اختتامیه مسابقه عکاسی با موضوع گردشگری ومحیط زیست که از تاریخ 1403/07/01 لغایت 1403/07/30 در جزیره کیش برگزار خواهد شد.

 • تفریحی
 • گردشگری
 • فرهنگی
 • سایر
5 مهر - 11 مهر    
هرمزگان - بندرلنگه - کیش

اجرای برنامه های ویژه هفته گردشگری (به مناسبت روز و هفته گردشگری)

اجرای برنامه های ویژه هفته گردشکری (به مناسبت روز و هفته گردشگر)که از تاریخ 1403/07/05 لغایت 1403/07/11 در جزیره کیش برگزار خواهد شد.

 • گردشگری
 • فرهنگی
 • سایر
5 مهر - 15 مهر    
هرمزگان - بندرلنگه - کیش

نمایشگاه دوربین های کلاسیک و قدیمی

نمایشگاه دوربین های کلاسیک و قدیمی که از تاریخ1403/07/05 لغایت 1403/07/15 در جزیره کیش برگزار خواهد شد.

 • گردشگری
 • تجارت
 • فرهنگی
 • سایر
1 2

تقویم رویدادها

عدد قرمز رنگ نشان دهنده تعداد رویداد ها در آن روز می باشد.

جاذبه های گردشگری

 شهر باستانی حریره

شهر باستانی حریره

جزیره کیش

شهر باستانی حریره واقع در بخش کیش از توابع شهرستان بندر لنگه و از نقاط دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایران است.

درخت سبز کیش

درخت سبز کیش

جزیره کیش

درخت سبز کیش را در شمال جزیره پیدا می‌کنید. دلیل اصلی معروف‌شدن این درخت عمر طولانی‌اش است. برخی از بومی‌ها معتقدند عمر این درخت به بیش از ۶۰۰ سال می‌رسد.

غروب کیش - کشتی یونانی

غروب کیش - کشتی یونانی

جزیره کیش

یکی از جاذبه‌هایی که این روزها به نوعی یکی از نمادهای خلیج فارس به شمار می‌رود، کشتی یونانی کیش است.

شهر زیرزمینی کیش

شهر زیرزمینی کیش

جزیره کیش

کاریز کیش را حتی اگر به این جزیره سفر هم نکرده باشید حتما به گوشتان خورده است. شهر زیرزمینی پر آوازه ای که شهرت آن جهانی است و تلفیقی از هنر ایرانی و طبیعت زیبای این جزیره می باشد

خانه مردم‌شناسی بومیان

خانه مردم‌شناسی بومیان

جزیره کیش

خانه مردم‌شناسی بومیان از مکان های دیدنی کیش است. این خانه که در یکی از مناطق قدیمی کیش واقع شده از سال ۱۳۹۳ به خانه مردم‌شناسی تبدیل شده است. وسایل و ابزاری که در این خانه وجود دارد سبک و سیاق زندگی مردم کیش را به شما نشان می‌دهد. قدمت ساختمان این خانه به حدود ۲۰۰ سال قبل باز می‌گردد.

 آب‌انبار دوقلو کیش

آب‌انبار دوقلو کیش

جزیره کیش

یکی دیگر از دیدنیهای کیش آب‌انبار دوقلوست. این آب‌انبار در گذشته برای نگه‌داری و البته خنک نگه‌داشتن آب استفاده می‌شده است. وجود بادگیرهایی به شکل خانه‌های منطقه کویری باعث می‌شود که آب بهتر خنک شود.

روستای باغو کیش

روستای باغو کیش

جزیره کیش

حضور در این روستا شما را با سبک زندگی و مردم آنجا آشنا می‌کند. البته در حال حاضر تنها چند خانوار در این روستا زندگی می‌کنند. اما برای آشنایی با سبک زندگی مردم در فضایی از روستا تعدادی سیاه چادر بر پا می‌شود و گردشگران از آنها بازدید می‌کنند. روستای باغو در غرب جزیره واقع شده و تقریبا به فرودگاه کیش نزدیک است.

باغ پرندگان کیش

باغ پرندگان کیش

جزیره کیش

باغ پرندگان یکی از جالب‌ترین جاهای دیدنی کیش است. در باغ پرندگان کیش بیش از ۵۰ گونه وجود دارد. گونه‌های مختلف طاووس، پلیکان و طوطی در این دیده می‌شود. علاوه بر این برخی از گونه‌های بومی پرندگان نیز در این باغ دیده می‌شود.

 پارک دلفین ‌های کیش

پارک دلفین ‌های کیش

جزیره کیش

بازدید از پارک دلفین های را در برنامه‌تان بگنجانید. پارک دلفین‌ ها یا دلفیناریوم از معروف‌ترین دیدنیهای جزیره کیش است. دلفیناریوم در جنوب شرق جزیره و در محوطه باغ پرندگان واقع شده است. همان طور که در مطلب قبل گفتم در آکوریوم آب شور این محوطه به غیر از دلفین تعداد دیگری از گونه‌های پستانداران دریایی نگهداری می‌شود.

اسکله تفریحی کیش

اسکله تفریحی کیش

جزیره کیش

این اسکله چوبی و بسیار زیبا از سواحل کیش شروع می‌شود و تا دل دریا ادامه می‌یابد. زمانی که روی اسکله قدم می‌زنید آب‌های خلیج‌فارس زیر پای شماست. به غیر از پیاده‌روی و تماشای دریا، گزینه دیگر عکاسی است. وقتی روی اسکله هستید دورتادورتان تا چشم می‌بیند آبی دریاست. این منظره برای عکس گرفتن عالی است.

گذر هنرمندان کیش

گذر هنرمندان کیش

جزیره کیش

خیابان سنایی در کیش، محلی برای گذر از کنار هنرمندان بزرگ ایران است. می‌پرسید مگر چنین چیزی امکان‌پذیر است؟ یک طورهایی بله! گذر هنرمندان کیش یکی از جاهای دیدنی کیش است که در آن تندیس مشاهیر و هنرمندان معاصر ایران ازجمله جلال‌ آل‌احمد، غلامحسین بنان، شهریار، محمود فرشچیان، امیرکبیر، مرتضی ممیز و… با نورپردازی‌های زیبا قرار گرفته است. در کنار هرکدام از مجسمه‌ها، توضیحات کوتاهی درباره زندگی‌نامه فرد ارائه شده است.

مسیر دوچرخه‌سواری

مسیر دوچرخه‌سواری

جزیره کیش

دوچرخه‌سواری تفریحی برای تمام سنین است، مهم نیست چند سالمان باشد، حتی فکر چند ساعت دوچرخه‌سواری در هوای آزاد حال آدم را بهتر می‌کند، چه رسد به اینکه واقعا در سفر فرصت چنین کاری را داشته باشید. دوچرخه‌سواری در کیش یکی از تفریحات کیش است که طرفداران زیادی دارد.

باغ راه ایرانی

باغ راه ایرانی

جزیره کیش

باغ راه ایرانی شامل هشت باغ ایرانی و 9 دروازه و اثر تاریخی شهرهای کشوراست که از میدان سعدی با دروازه قرآن شیراز آغاز می شود و درادامه به ترتیب دروازه سی و سه پل اصفهان٫ دروازه هارونیه مشهد، دروازه رق آباد کرمان، پل دختر لرستان، دروازه ارگ علیشاه تبریز، دروازه طاق بستان کرمانشاه و دروازه های شمیران قرار دارند و در میدان هرمز با نماد سردر باغ ملی تهران به پایان می رسد. باغ راه ایرانی جزیره کیش طولانی ترین باغ راه کشور و مجموعه ای تاریخی، گردشگری و تفریحی با 11 آبنما٫ رودخانه ای به طول 400 متر٫ 400 جوی آب و 9 نقاشی دیواری برگرفته از فرهنگ ایرانی اسلامی است. همچنین نماد باغ راه کیش برگرفته از آثار هنری و معماری اصیل ایرانی است که توسط مجید پازوکی هنرمند خوشنویس کیش طراحی و ساخته شده است. دراین اثرزیبا که به ارتفاع 90 سانتی متر٫ عرض 35 سانتی متر و وزن بالغ بر 25 کیلوگرم از جنس برنز و به صورت توپر٫ به تعداد 9 عدد ساخته و در مقابل هریک از دروازه ها نصب شده است هنرمند تلاش کرده با نگارش خلاقانه حروف علاوه برنشان دادن زیبایی و اصالت هنر ایرانی اسلامی٫ لطافت طبیعت و زیباییهای یک باغ ایرانی با انواع گیاهان وپرندگان را در ذهن و چشم مخاطب تداعی کند.

پارک ساحلی مرجان

پارک ساحلی مرجان

جزیره کیش

پارک ساحلی مرجان که در مجاورت بازار مرجان واقع شده، یکی از زیباترین مراکز دیدنی کیش است که بازار مرجان را به دریا ارتباط می دهد. بسیاری از مسافران و ساکنین جزیره اوقات تفریحی خود را در کنار این پارک گذرانده و از مناظر زیبای ساحلی کیش لذت می برند. آلاچیق ها و محوطه سازی جذاب این پارک ساحلی فرصت مناسبی را برای شما بوجود می آورد که فارغ از هیاهوی بازار به دیدار دریا و چشم انداز های زیبای طبیعت اطراف بروید و در طول اقامت خود در جزیره کیش از این منطقه که دارای ساحلی بسیار زلال و شفاف می باشد دیدن کنید و عکسهای به یاد ماندنی بگیرید. علاوه بر این تماشای طلوع آفتاب از این پارک، خاطره ای فراموش نشدنی است.

سایت آهوان

سایت آهوان

جزیره کیش

در سال 1363 تعداد 30 رأس آهو برای حمایت از تکثیر آهوی ایرانی و افزودن جذابیت های جزیره کیش با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست از جزیره خارک به جزیره کیش منتقل گردید و اکنون در بیشتر مناطق به ویژه شرق و جنوب جزیره به صورت گله های پراکنده دیده می شوند. تعداد آهوان کیش بیش از 350 رأس برآورد گردیده در حالی که مطابق آخرین سرشماری صورت گرفته تعداد آنها به 688 رأس افزایش یافته بود. بقای و افزایش جمعیت آهوان کیش با شرایط مناسب محیطی، ساخت آبشخور و توزیع علوفه در مناطق مختلف جزیره مرتبط می باشد. در حال حاضر مهمترین عامل مرگ و میر آهوان کیش تصادفات جاده ای می باشد. محلی به صورت طبیعی برای نگهداری آهوان به صورت سافاری پارک ایجاد شده است.

پارک شهر

پارک شهر

جزیره کیش

پارک شهر کیش فضای مفرحی برای پر کردن اوقات فراغت کیشوندان و گردشگران می باشد. در این پارک علاوه بر فضاهای سبز، دریاچه مصنوعی، فضای ورزش و تندرستی، پیست دوچرخه و اسکیت، آب نما و میدان گل، فضاسازی مناسبی برای استفاده معلولان نیز صورت گرفته است. 45 درصد مساحت این پارک فضای سبز است و از گونه های گیاهی سازگار با آب و هوای کیش و مبلمان شهری شکیل و زیبا استفاده شده و دیواره های کناری پارک نیز با بهره گیری از نقاشی هنرمندان کیش مزین شده است. همچنین آلاچیق هایی برای استراحت و اسکان خانواده ها در آن تعبیه شده تا در مدت حضور و گردشگری در پارک از فضاهای ایجاد شده بهترین استفاده را ببرند. دریاچه مصنوعی ایجاد شده در پارک شهر کیش اولین دریاچه بزرگ کیش است که در آن 20 تا 30 قایق پدالو به آب انداخته شده تا خانواده ها در فضایی آرام به تفریح بپردازند.

پارک خانواده مینا

پارک خانواده مینا

جزیره کیش

پارک مینا در منطقه میرمهنا و در مناطق مسکونی آن واقع شده که به منظور تأمین فضای سبز این مناطق و فراهم کردن مکان مناسب برای تفریح و بازی کودکان و اوقات فراغت خانواده ها ساخته شده است. این پارک دارای رودخانه مصنوعی، آمفی تئاتر روباز، پیست پیاده روی، دوچرخه سواری، اسکیت، فضای بازی مخصوص کودکان، بوفه، نمازخانه، رستوران، آلاچیق، سرویس بهداشتی، بازارچه محلی، استخر ویژه قایق های کنترلی، فضای ورزشی برای رشته های تنیس روی میز و بسکتبال، دستگاه های ورزشی و مکانی برای فرود و غذا دادن به پرندگان فصلی است.

پارک گذر طبیعت

پارک گذر طبیعت

جزیره کیش

گذر طبیعت از جاذبه های دیدنی در بخش شرقی سواحل جزیره کیش است که با تأکید بر حفظ محیط زیست و رونق گردشگری و به منظور ایجاد فضایی توام با آرامش و لذت برای خانواده ها ایجاد شده است. گذر طبیعت درفضایی به وسعت 35 هزار مترمربع و حدود شش هزار مترمربع فضای سبز ایجاد شده است، کاشت گیاهان بومی منطقه و سازگار با محیط و شرایط آب و هوایی و وجود درختان انجیر معابد در آن سبب شده تا گردشگران و کیشوندان بتوانند در فضایی آرام، لحظاتی بیاد ماندنی و توام با نشاط را در این پارک زیبا تجربه کنند. نصب 15 مجسمه فایبر گلاس برگرفته از انوع گونه های پرندگان ، آهوان و لاک پشت، ساخت آب نمای مرجانی و باغ ایرانی، نشیمنگاه ها و نصب آلاچیق از دیگر جاذبه های گذر طبیعت است. نیازهای خانواده ها در این پارک برای تفریح و سرگرمی مورد توجه قرار گرفته است، طراحی فضای سبز، ایجاد پیاده راه ها، آبنماها و بازی های تفریحی متفاوت نشان از این موضوع دارد.

پارک ماهیگیر

پارک ماهیگیر

جزیره کیش

پارک ساحلی ماهیگیر به مساحت 4 هزار متر مربع در کرانه های شرقی سواحل کیش ساخته شده و مرد ماهیگیر دارنده رکورد بزرگترین مجسمه فیگوراتیو کشور از ارتفاع 12 متری نظاره گر زیباییهای این پارک ساحلی است. در پارک ساحلی ماهیگیر دو آب نما در دو جهت شرقی و غربی پارک بنا شده و این دو آبنما توسط یک جوی آب صد متری به هم متصل شده اند. استراحتگاه های زیبا زیر سایه درختان تنومند سواحل کیش هر رهگذری را برای کسب آرامش دقایقی به استراحت دعوت می کند. با غروب آفتاب نور پردازی دکوراتیو پارک ساحلی ماهیگیر با ایجاد آمیزه ای از فضاهای تاریک و روشن جلوه ای دیگر از طراحی زیبای این پارک در معرض دید گردشگران قرار می دهد. پارک ساحلی ماهیگیر با حفظ حریم سواحل زیرپای مرد مرتفع فایبرگلاسی کیش گسترده شده و دارای 500 مترمربع فضای سبز با انواع گیاهان بومی جزیره و گونه های سازگار با شرایط اقلیمی کیش است.

سایت لاکپشت ها

سایت لاکپشت ها

جزیره کیش

از سالیان بسیار دور و به واسطه امنیت و آرامشى که بر سواحل زیباى جزیره کیش حاکم است انواع آبزیان و از جمله لاک پشت ها در آن آشیانه گزیده اند. دو نوع لاک پشت در خلیج فارس وجود دارد: لاک پشت نوک دار پوزه عقابی (Hawksbill) و لاک پشت سبز (Green). لاک پشت های سبز عمدتاً برای تغذیه به آبهای کیش می آیند، در حالی که لاک پشت های پوزه عقابی که شدیداً در معرض خطر انقراض دارند از اواخر اسفند تا اواسط مرداد برای تخم گذاری به سواحل ماسه ای حفاظت شده به ویژه در جنوب و غرب جزیره مراجعت می نمایند. لاک پشت های پوزه عقابی در هر فصل بطور متوسط سه بار و با فاصله زمانی 15 روز یک بار تخمگذاری می کنند و لاک پشت های درون تخم 60 تا 70 روز بعد از تخم ها بیرون می آیند و با کمک محیط بانان به طرف دریا هدایت می شوند. بچه لاک پشت ها وقتی بزرگ شوند برای تخم گذاری به زادگاه خود باز می گردند. سایت حفاظت و مونیتورینگ لاک پشتها در ساحل جنوبی جزیره کیش واقع شده و گردشگران و ساکنین جزیره می توانند پس از هماهنگی با مرکز حفاظت و مونیتورینگ لاک پشت های دریایی در فصل یاد شده و عمدتاً در هنگام تاریکی شب، از تماشای کندن حفره و سپس تخم گذاری لاک پشت ها، خروج نوزادان از لانه و ورود آنها به آبهای خلیج فارس لذت ببرند که خاطره ای ماندگار خواهد بود.

موزه خلیج فارس

موزه خلیج فارس

جزیره کیش

موزه خلیج فارس کیش یک مجموعه فرهنگی، تفریحی و سیاحتی است که از دو بخش اصلی تشکیل شده و در سایت موزه کیش به وسعت 61 هکتار واقع در ساحل غربی جزیره حد فاصل کشتی یونانی و کلبه هور قرار دارد. این موزه یک سازه بتونی به طول 50 متر است که به شکل دو صدف و مرواریدی در میان آن طراحی شده است. در قسمت پایین، موزه کیش در یک طبقه به وسعت 3500 متر مربع قرار دارد که شامل 4 سالن گالری، آمفی تئاتر ، بخش اداری، کافی شاپ و کارگاه آموزشی است. در محوطه پیرامونی، پیست دوچرخه به عرض 4 متر و به طول 3 کیلومتر و بخشی به عنوان شاتل به عرض 6 متر و طول 2750 متر اجرا شده است. این پروژه با هدف ایجاد جاذبه برای سرمایه گذاری در بخش غربی جزیره و ایجاد تعادل در تراکم و توزیع امکانات سیاحتی جزیره اجرا شده است.

کلبه هور

کلبه هور

جزیره کیش

در غربی ترین دماغه جزیره کیش و در مکانی به همین نام واقع گردیده است. این منطقه به دلیل طبیعت بکر و زیبایش روزانه تعداد کثیری از گردشگران و کیشوندان را به خود جلب می کند. همچنین این منطقه از نقاط مساعد غواصی در جزیره زیبای کیش می باشد.

پارک ساحلی سیمرغ

پارک ساحلی سیمرغ

جزیره کیش

این پارک در محدوده بین جاده جهان و جاده دوچرخه سواری در زمینی به مساحت تقریبی 15 هزار متر مربع و بطول 300 متر در امتداد ساحل ماسه ایی با کیفیتی منحصر به فرد و با چشم اندازی بی نظیر احداث شده است. در پارک ساحلی سیمرغ فضاهایی جهت بازی کودکان مانند پارک لوله، فضاهای ورزشی شامل زمین بدمینتون، پینگ پنگ، پیست اسکیت، نوار تندرستی، مسیرهای پیاده روی در امتداد پارک و پیاده روهای داخلی، آبنما، ایستگاه دوچرخه، سرویس بهداشتی، فضای سبز و پارکینگهای طولی اجرا شده است. این پارک مکانی مناسب برای کیشوندان و گردشگران جهت گذراندن اوقات، لذت بردن و بهره مندی از آرامش ساحل خلیج فارس است.

پارک ساحلی نیلوفر

پارک ساحلی نیلوفر

جزیره کیش

پارک نیلوفر با مساحت دو هکتار در سواحل شرقی جزیره کیش واقع شده است. استانداردهای جهانی فضای سبز برای هر نفر بین 20 تا 25 متر مربع است در حالیکه این رقم در جزیره کیش به ازای هر نفر 170 متر مربع است. نور پردازی و ایمن سازی کرانه های ساحلی این پارک جاذبه ای دیگر برای جزیره کیش ایجاد کرده است. باند دوچرخه سواری و مسیر پیاده روی نیز در این پارک پیش بینی شده است. المان های شهری زیبا، سازه های استاندارد و ایمن بازی برای کودکان، آلاچیق های ساحلی و مبلمان شهری متناسب با فضای پارک از جمله امکانات این پارک است.

صخره قارچی

صخره قارچی

جزیره کیش

این صخره که مانند یک قارچ سر از آب به بیرون آورده زیبایی خاصی به چشم‌انداز منطقه بخشیده است. علاوه بر این صخره قایق به‌ گل‌ نشسته در نزدیکی ساحل در غروب آفتاب زیبایی وصف‌نشدنی خلق کرده که دل هر بیننده‌ای را می‌رباید. این لنج به گل نشسته که در نزدیکی ساحل صخره ای کیش قرار گرفته است بر خلاف کشتی یونانی کیش که نماد تجارت بین المللی بوده است، نماد کار و رونق اقتصادی جزیره کیش به حساب می آید. این لنج به گل نشسته توسط سازمان منطقه آزاد کیش مرمت شده است و با قرار دادن چراغ در اطراف این لنج و نور پردازی که انجام شده است، زیبایی وصف ناشدنی را در ساحل صخره ای کیش ایجاد می کند. صخره قارچی در قسمت ساحل صخره‌ای جزیره قرار دارد و شکل‌گیری آن حاصل ضربات موج‌های سهمگین دریا به ساحل بوده است که تکه‌ای از ساحل را کنده و به‌مرورزمان این شکل را به وجود آورده است.

پارک گلستان

پارک گلستان

جزیره کیش

این پارک به مساحت 17447 متر مربع با امکاناتی از جمله زمین های ورزشی و تفریحی فوتبال، اسکیت و همچنین المان های متنوع و وسایل بازی، کافی شاپ و فضای سبز در ضلع جنوبی منطقه سفین و در دل منطقه بومی نشین قرار دارد.